W zakładce znajdują się bieżące informacje i dokumenty dotyczące obszaru bezpieczeństwa pracy wykonawców ORLEN.
Zalecenia dotyczące odzieży ochronnej
Na terenie zakładów produkcyjnych ORLEN wykonawcy zewnętrzni zobowiązani są do stosowania odzieży ochronnej o właściwościach antyelektrostatycznych i trudnopalnych.
Stosowana odzież musi być oznakowana nazwą firmy/logo, posiadać znak CE, numer normy i piktogram oznaczający planową ochronę oraz numer certyfikatu i nazwę producenta. Zaleca się aby w widocznym miejscu miała piktogramy oznaczające właściwości ochronne. Zewnętrzna odzież ochronna powinna składać się z kompletów tj. z kurtki/marynarki i spodni.
Na terenie obiektów produkcyjnych nie wolno stosować jako zewnętrznej odzieży asortymentu typu: koszule, bluzy, podkoszulki itp.
Nadzór i wyrywkową kontrolę nad ww. zasadami w ORLEN S.A. sprawuje osoba kierująca Zespołem Prewencji BHP, a także ORLEN Eko Sp. z o.o. posiadająca umowę z ORLEN S.A. na świadczenie usług bhp.
Wytyczne dotyczące urządzeń komunikacji mobilnej
Na terenie ORLEN obowiązuje zakaz stosowania i posiadania przy sobie włączonych urządzeń komunikacji mobilnych w tym telefonów komórkowych oraz innych przenośnych urządzeń multimedialnych. Zakaz dotyczy obszarów występowania stref zagrożenia wybuchem, dla urządzeń nieposiadających certyfikatów Ex stosownie dla danej strefy ze względu na zagrożenia wybuchowe oraz budynków lub ich pomieszczeń specjalnych, w których istnieje możliwość zakłócenia pracy urządzeń elektronicznych, energoelektronicznych, torów sygnałowych kluczowych dla ciągłości pracy i bezpieczeństwa instalacji produkcyjnych i logistycznych.
Zezwala się na używanie urządzeń komunikacji mobilnej w tym telefonów komórkowych o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa przeciwwybuchowego, przeciwpożarowego i przeciwzakłóceniowego zgodnie z wykazem zamieszczonym w poniższym pliku do pobrania.
Zalecenia dotyczące transportu wewnątrzzakładowego
Podstawowe informacje dla Wykonawców zewnętrznych w zakresie transportu wewnątrzzakładowego gazów technicznych pojazdami samochodowymi oraz potencjalnych zagrożeń jakie mogą wystąpić podczas transportu zawarte są w dokumencie poniżej.
Dobre praktyki ADR/RID
Dobre praktyki ADR/RID to zbiór podstawowych zasad do stosowania w zakresie przewozu i składowania towarów niebezpiecznych.