Zakład Produkcyjny w Płocku tworzy niemal 3000 wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie rafinerii i petrochemii. To jeden z najnowocześniejszych zakładów w Europie Środkowo-Wschodniej. ORLEN, jako solidny pracodawca, zapewnia możliwość rozwoju zawodowego i perspektywy doskonalenia umiejętności oraz zdobywania nowych kompetencji. Wysokie standardy zatrudnienia ułatwiają utrzymanie równowagi między pracą a życiem prywatnym oraz dają energię do pomagania innym i dbania o środowisko naturalne.
Najczęściej zadawane pytania
- Obsługa maszyn, aparatów i urządzeń, w celu optymalnego prowadzenia procesów technologicznych
- Rejestrowanie parametrów procesu technologicznego
- Udział w realizacji złożonych procesów pracy, z zachowaniem parametrów urządzeń i instalacji oraz zgodnie z uwzględnieniem wymagań jakościowych, proceduralnych i technicznych
- Pobieranie prób do analiz
- Kontrola jakości strumieni technologicznych i produktów
- Podejmowanie niezbędnych działań w sytuacjach awaryjnych, zgodnie z przyjętymi procedurami
- Współpraca z pozostałymi operatorami w zakresie utrzymania poprawności procesu
- Prowadzenie prac porządkowych
- Nauka i stałe poszerzanie swojej wiedzy pod okiem doświadczonego pracownika
Praca na tym stanowisku odbywa się w trybie zmianowym przez 365 dni zgodnie z ustalonym grafikiem. Po przybyciu na instalację produkcyjną pracownicy ubierają dedykowaną odzież ochronną, zapoznają się z raportami stanowiskowymi, zawierającymi informacje z przebiegu poprzedniej zmiany. Po zapoznaniu się z raportem Młodszy Operator udaję się na obchód, aby potwierdzić, iż zapisy odzwierciedlają stan faktyczny w obiekcie. Jednym z zadań jest także pobieranie prób do analizy oraz zapoznanie się z pracami, które podczas danej zmiany będą wykonywane w obiekcie. Młodsi Operatorzy pod nadzorem opiekuna realizują zadania zlecone przez Starszych Operatorów Procesów Produkcyjnych, Kierownika Zmiany bądź też Inżynierów Procesów Produkcyjnych zgodnie z procedurami. Dodatkowo pomiędzy zadaniami pracownicy powinni poświęcić czas nauce nowych stanowisk pracy.
Osoby rozpoczynające pracę na tym stanowisku mają ściśle określone możliwości kariery zawodowej. Dzięki wykazywaniu zaangażowania, pogłębianiu swojej wiedzy technologicznej można w klarowny sposób osiągnąć wyższe stanowiska w danym obszarze. Do poziomu Starszego Operatora Procesów Produkcyjnych ścieżka kariery jest otwarta i zależy przede wszystkim od chęci i zaangażowania kandydata. Rozwój zawodowy na kolejnych stanowiskach tj. Młodszy Mistrz Procesów Produkcyjnych, Mistrz Procesów Produkcyjnych i Inżynier Procesów Produkcyjnych zależny jest w dużej mierze od możliwości etatowych danego obszaru.
- 1 ścieżka kariery zawodowej:
- Młodszy Operator Procesów Produkcyjnych
- Operator Procesów Produkcyjnych I
- Operator Procesów Produkcyjnych II
- Starszy Operator Procesów Produkcyjnych (sterowniczy)
- Starszy Operator Procesów Produkcyjnych II (sterowniczy)
- Młodszy Mistrz Procesów Produkcyjnych
- Mistrz Procesów Produkcyjnych – Kierownik Zmiany
- Starszy Inżynier Procesów Produkcyjnych
- 2 ścieżka kariery zawodowej:
- Młodszy Operator Procesów Produkcyjnych
- Operator Procesów Produkcyjnych I
- Operator Procesów Produkcyjnych II
- Starszy Operator Procesów Produkcyjnych (sterowniczy)
- Inżynier Procesów Produkcyjnych
- Starszy Inżynier Procesów Produkcyjnych