Digitalizacja

Napędzamy przyszłość. Odpowiedzialnie.

W Grupie ORLEN uruchomiliśmy Program Digitalizacji, którego celem jest promowanie w organizacji rozwiązań opartych na najnowszych technologiach oraz wsparcie projektów z największym potencjałem ekonomicznym i środowiskowym. Do tematu cyfrowej transformacji należy podchodzić kompleksowo – z punktu widzenia projektów, procesów i kompetencji.

O tym, jak rozwiązania digitalizacyjne wspierają dekarbonizację, jest mowa w opublikowanym w 2 grudnia 2021 roku eksperckim raporcie ORLEN pt. „Nie ma dekarbonizacji bez digitalizacji. Zrównoważony rozwój potrzebuje technologii cyfrowych”. Raport jest 14. odsłoną serii publikacji „Napędzamy przyszłość”, w ramach których jako największa firma w Europie Środkowo-Wschodniej ORLEN inicjuje debatę na najważniejsze tematy ze sfery gospodarczej, ekonomicznej, jak i społecznej.

Raport 

Nie ma dekarbonizacji bez digitalizacji - raport

Kluczowe technologie cyfrowe

Technologie cyfrowe – wykorzystywane w zrównoważony sposób – służą właściwym celom, takim jak dekarbonizacja gospodarki.

Digitalizacja wspiera dekarbonizację gospodarki

Technologie cyfrowe wspierają dekarbonizację we wszystkich sektorach gospodarki. Nawet 35% globalnej emisji z paliw kopalnych do 2030 roku może zostać zredukowanych dzięki digitalizacji. Ten potencjał może być jeszcze większy z uwagi na dynamiczny postęp technologiczny.

Zrównoważony rozwój to megatrend przyszłości

Przedsiębiorstwa łączące transformację cyfrową i transformację w oparciu o cele związane ze zrównoważonym rozwojem mają większą szansę na sukces biznesowy: zyskują na rentowności i budują wartość dla akcjonariuszy.

Transformacja modeli biznesowych

Dzięki digitalizacji pojawiają się nowe modele biznesowe, które zmieniają reguły gry rynkowej - tworzą się nowe rynki wymagające uregulowania i nowe modele biznesowe na tradycyjnych rynkach.