03.09.2013

Petrolot i Shell zawarły umowy na magazynowanie paliw lotniczych i tankowanie statków powietrznych na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie

Petrolot, spółka z Grupy ORLEN, oraz Shell Polska podpisały umowy, które umożliwią Shell wejście na rynek dostaw paliw lotniczych na największe lotnisko w Polsce – Międzynarodowe Lotnisko im. F. Chopina w Warszawie. Umowy te pozwolą firmie Shell korzystać z pełnej oferty usług Petrolot na Lotnisku Chopina, zarówno w zakresie przechowywnia paliwa lotniczego jak i usług tankowania statków powietrznych.

– Współpraca z Shell otwiera nowy rozdział w historii Petrolot – spółki usługowej otwartej dla wszystkich zainteresowanych dostawców paliw lotniczych, zaopatrujących statki powietrzne na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. – powiedział Ireneusz Wesołowski, Prezes Petrolotu – Nasza firma nie tylko przestrzega wszystkich światowych standardów obowiązujących na wiodących lotniskach świata, ale gwarantuje profesjonalizm personelu i otwartość na współpracę, zapewniając najwyższe standardy obsługi – podkreślił Prezes Wesołowski.

Petra Koselka, Dyrektor Generalny Shell Aviation w Europie, powiedziała: Cieszymy się z podpisania umów, które pozwolą nam dostarczać paliwo przewoźnikom w największym porcie lotniczym w Polsce. Wraz z Katowicami i Krakowem, Warszawa jest trzecim lotniskiem, na którym oferujemy klientom paliwo lotnicze w Polsce od stycznia tego roku. Ekspansja ta jest zgodna z naszą strategią wzrostu na kluczowych rynkach"

Przed zawarciem umów, standardy techniczne i bezpieczeństwa firmy Petrolot zostały sprawdzone przez specjalistów Shell, którzy bardzo wysoko ocenili kompetencje Petrolot, a w szczególności jakość i standardy wdrożone w spółce w zakresie magazynowania paliw lotniczych i tankowania statków powietrznych.
 
Baza paliw na warszawskim lotnisku, której właścicielem jest Petrolot, jest wyposażona w infrastrukturę umożliwiającą dostawy paliwa lotniczego transportem kolejowym. Spełnia ona wszystkie rygorystyczne standardy techniczne, technologiczne i środowiskowe obowiązujące na wiodących lotniskach świata. Magazyny o łącznej pojemności 9200 m3 pozwalają na obsłużenie nawet trzykrotnego wzrostu zapotrzebowania na paliwo lotnicze dla lotniska im. F. Chopina. Zgodnie z nową strategią spółki jest ona dostępna dla każdego uczestnika rynku na atrakcyjnych i rynkowych warunkach. Działania te są elementem zapowiedzianej przez Petrolot w marcu tego roku koncentracji działalności na usługowym magazynowaniu paliw lotniczych i świadczenia usług tankowania statków powietrznych.