KONTROLA I BEZPIECZEŃSTWO
O bezpieczeństwo trzeba dbać cały czas
Wiktoria Łomnicka
Bezpieczeństwo i higiena pracy to nieustanne monitorowanie procesów, które zapewniają bezpieczeństwo pracowników. Wyjątkowe projekty i wysokie standardy zobowiązują do ciągłego poszukiwania najlepszych rozwiązań i nieustannego samorozwoju, dlatego też do każdego z zadań stażowych podchodzę z należytą starannością.
Staż odbywam w spółce ORLEN Paliwa, w Biurze Kontroli Wewnętrznej i Bezpieczeństwa. Swoją przyszłość zawodową planuję wiązać z obszarem BHP, ponieważ chcę dbać o bezpieczne warunki pracy. Do moich codziennych zadań należy w dużej mierze analiza dokumentacji BHP oraz Zintegrowanych Systemów Zarządzania BHP, Ochrony Środowiska i Jakości. Każdego dnia wciągam się coraz bardziej w ten świat i poznaję obowiązujące przepisy oraz akty prawa wewnętrznego i zewnętrznego dotyczące BHP. Obserwuję w praktyce pracę specjalistów i ekspertów, czynnie uczestniczę także w kontrolach miejsc pracy, celem identyfikacji potencjalnych zagrożeń, gdzie następnie pomagam w przygotowaniu protokołów.
Jestem studentką III roku Akademii Mazowieckiej w Płocku na kierunku Zarządzanie o specjalności Zarządzanie w biznesie. Wybrałam ten kierunek, ponieważ otwiera on drzwi do różnorodnych możliwości zawodowych, a nabyte umiejętności związane z ekonomią czy wiedzą prawną przydają się w pracy biurowej. Po obronie pracy licencjackiej chciałabym kontynuować naukę w obszarze BHP.
Z czym kojarzy Ci się ORLEN?
ORLEN kojarzy mi się z dużym przedsiębiorstwem i sukcesem. To firma zapewniająca pracę, stabilizację i stawiająca na rozwój pracowników.
Co daje Ci staż w ORLENIE?
Staż to czas nauki i poszerzania swoich horyzontów, zdobywam cenne doświadczenie i poznaję specyfikę pracy.
Dlaczego ORLEN?
ORLEN to miejsce pełne specjalistów i ekspertów, to szansa na praktyczne zdobycie wiedzy i umiejętności.