O firmie

OZE i inteligentna infrastruktura energetyczna

Wyzwania

Poszukujemy systemu ładowarek DC zintegrowanych lub które można zamontować na istniejących słupach oświetleniowych. Poszukiwany system musi umożliwiać integrację z systemem ORLEN Charge.

Poszukujemy rozwiązania posiadającego mechanizmy/algorytmy dobierające optymalne parametry transformatorów do rzeczywistych warunków obciążenia panujących w sieci energetycznej. Dobór transformatorów miałby być realizowany z uwzględnieniem różnych typów danych z różnych źródeł (np. wolnozmienne dane paszportyzacyjne, szybkozmienne dane pomiarowe z liczników inteligentnych i dane z systemu SCADA, informacje z systemu magazynowego o stanach urządzeń). System powinien mieć możliwości raportowania i tworzenia rekomendacji działań (np. wymiana transformatora).

Poszukujemy rozwiązania, które pozwoli określić możliwe do osiągnięcia korzyści w zakresie optymalizacji operacyjnej oraz handlowej jednostek wytwórczych OZE. Zależy nam na wykorzystaniu dostępnych danych produkcyjnych (strumieniowanie) z wybranych jednostek wytwórczych oraz budowie systemu / modelu danych pozwalającego na wygenerowania korzyści finansowych oraz operacyjnych np. poprzez bilansowanie, rekomendacje handlowe i operacyjne etc

Poszukujemy rozwiązania, które pozwoli określić krótkoterminową (np. 3h) oraz dokładaną (w granulacji np. 15min) prognozę produkcji ee  z jednostek wytwórczych OZE. Zależy nam na wykorzystaniu dostępnym danych produkcyjnych (strumieniowanie) z wybranych jednostek wytwórczych oraz budowie jak najbardziej dokładnego algorytmu określającego produkcję energii elektrycznej w krótkim terminie. Rozwiązanie musi na bieżąco korygować prognozy i dopasowywać się do najaktualniejszych informacji o warunkach pogodowych. Po realizacji projektu własność i prawa autorskie do algorytmu (utworu) powinny zostać scedowane na ORLEN S.A.

Poszukujemy rozwiązania działającego w czasie rzeczywistym, integrującego dane pochodzące z różnych źródeł, pozwalającego na prognozowanie (w tym w oparciu o ML i AI), optymalizację, zdalne sterowanie zasobami energetycznymi oraz automatyzację procesów decyzyjnych wykorzystywanymi w procesach bilansowania energii. Szczególną wagę zwracamy na skalowalność, odporność na awarie jak również na proponowany poziom ochrony danych i cyberbezpieczeństwa. Rozwiązanie musi być w pełni zgodne z krajowymi regulacjami i standardami technicznymi, a więc musi również gwarantować dopasowywanie się do zmieniających się wymogów prawnych.

Poszukujemy rozwiązań umożliwiających stworzenie linii zróżnicowanych stylistycznie wolnostojących ładowarek AC w formie zarówno jedno jak i dwu stanowiskowych. Stacje ładowania o mocy 22kW (lub 2x11kW) w trzech wariantach techniczno- stylistycznych oraz ładowarka SmartBox o mocy do 4,5 kW do implementacji na istniejących słupach oświetleniowych.