O firmie

Przemysł 4.0, optymalizacja energetyczna i procesowa

Wyzwania

Poszukujemy alternatywnego rozwiązania do ogrzewania parowego rurociągów procesowych, które zapewni ochronę przeciwzamarzeniową w okresie zimowym. Zaproponowana technologia musi się charakteryzować wysoką sprawnością systemu ogrzewania oraz niezawodnością. Istotną kwestią jest bezobsługowość i możliwość samoregulacji układu grzewczego.

Poszukujemy narzędzi umożliwiających integrację paneli fotowoltaicznych z istniejącymi systemami BMS wykorzystywanymi w budynkach. Oferowane rozwiązania muszą skupić się na zarządzaniu infrastrukturą fotowoltaiki, szczególnie w aspekcie umożliwiającym zwiększenie stopnia wykorzystania OZE. Poszukiwane rozwiązania powinny w szczególnym stopniu odpowiadać na potrzeby i specyfikę obiektów przemysłowo-administracyjnych.

Poszukujemy narzędzi wykorzystujących bezinwazyjne metody pomiaru przepływu płynów w instalacjach, które dotychczas nie były wyposażone w odpowiednie urządzenia pomiarowe. Rozwiązania mogą bazować na dowolnych technologiach, jednak muszą być również dopuszczone do działania w strefach EX. Szczególnie interesują nas rozwiązania, które można zastosować bez konieczności ingerencji w istniejącą armaturę przemysłową.

Oczekujemy, że proponowane metody będą skuteczne zarówno dla płynów ciekłych, jak i gazowych oraz można je adaptować do różnych poziomów ciśnień i temperatur badanych czynników.

Każda z instalacji produkcyjnych funkcjonująca w rafinerii posiada setki rurociągów doprowadzających i odprowadzających produkty naftowe, jak również media energetyczne (np. para technologiczna) wykorzystywane w procesie przerobu ropy naftowej.

Poszukujemy rozwiązania pozwalającego na cyfrowe odzwierciedlenie sieci rurociągów oraz analizy pozwalającej zdiagnozować „wąskie gardła” od strony hydraulicznej, prędkości przepływu, strat energetycznych, punktów pracy pomp i kompresorów itp. Rozwiązanie miałoby posłużyć do optymalizacji sieci i w konsekwencji do obniżania kosztów operacyjnych.

Rozwiązanie powinno cechować się dużą elastycznością i przyjaznym interfejsem dla użytkownika w kontekście częstych zmian wprowadzanych do modeli jak również możliwością opracowywania wielu scenariuszy pracy na przygotowanym modelu w zależności od zmiennych danych początkowych.

Jesteśmy zainteresowani pozyskaniem automatycznego systemu odwadniania dla zbiorników magazynujących produkty rafineryjne, takie jak paliwa i oleje opałowe. Z uwagi na tendencję do gromadzenia się wody, która jako substancja cięższa osadza się na dnie zbiorników, szukamy innowacyjnego rozwiązania, które automatycznie wykryje i usunie zgromadzoną wodę, równocześnie zapewniając efektywność i bezpieczeństwo procesu magazynowania.

Poszukujemy bliźniaka cyfrowego który pozwoli nam na monitorowanie pracy w czasie rzeczywistym w tym na optymalizację wydajności, analizę zebranych danych w celu identyfikacji obszarów, w których można wprowadzić usprawnienia i optymalizację, minimalizację ryzyka i poprawę bezpieczeństwa.

Dodatkowo umożliwi przeprowadzenie symulacji i testów bez konieczności ingerencji w rzeczywiste procesy, redukcję kosztów i czasu przestojów oraz szybką diagnostykę potencjalnych problemów.