O firmie

Przemysł 4.0, optymalizacja energetyczna i procesowa

Wyzwania

Poszukujemy rozwiązania do automatycznego, zdalnego nadzorowania procesu odwaniania zbiorników paliwa w terminalach paliw w Polsce.
Urządzenie powinno przesyłać dane z odczytów w czasie rzeczywistym do systemu informatycznego ORLEN. Oferowane urządzenia musi posiadać zasilanie akumulatorowe i posiadać certyfikat ATEX.

Poszukujemy rozwiązania, które umożliwi automatyczne korygowanie parametrów pracy urządzeń (np. wentylatorów chłodzących ciecze), aparatów występujących w procesach technologicznych (procesy nie mające wpływu na bezpieczeństwo procesowe) poprzez wdrożenie na terenie ANWIL S.A. odpowiednich systemów automatyzacji produkcji. Poszukiwany system musi być zintegrowany z wykorzystywanym systemem PI, tak aby wszystkie powiadomienia i sterowanie odbywało się w tym systemie.

Poszukujemy rozwiązania umożliwiającego ograniczenie ilości fizycznych sensorów wykorzystywanych w kontroli turbin wiatrowych. Rozwiązanie bazujące na wykorzystaniu algorytmów, w tym sztucznej inteligencji, ma na celu ograniczenie kosztów związanych z koniecznością stosowanie wielu czujników monitorujących parametry pracy turbiny w przestrzeni jej gondoli. 

Poszukujemy rozwiązania pozwalającego na świadczenie usług dla społeczności energetycznych, zintegrowanego ze stosowanymi inteligentnymi licznikami. Na podstawie odczytów system powinien umożliwiać analizę profilu generacji i konsumpcji energii wspierając społeczności energetyczne w obszarach takich jak autokonsumpcja czy sprzedaż energii w obrębie społeczności lokalnej. Poszukiwane rozwiązanie powinno umożliwiać analizę profilu generacji i zużycia energii z poszczególnych źródeł OZE i symulację poprawy efektywności energetycznej przez zastosowanie systemów zarządzania źródłami OZE, magazynami energii i urządzeniami odbiorczymi oraz powinno umożliwiać rozliczania kosztów zużycia energii dla poszczególnych członków społeczności, zarówno pobranej z własnych źródeł OZE, energii pobranej z sieci dystrybucyjnej oraz rozliczenie wewnętrzne pomiędzy członkami społeczności energetycznej.

Poszukujemy rozwiązań, które umożliwią prowadzenie bieżącej kontroli jakości produktów bezpośrednio na linii produkcyjnej. Poszukiwane rozwiązanie powinno zapewnić możliwość prowadzenia bezobsługowej kontroli jakości w czasie rzeczywistym, przyspieszenie kontroli jakości produktów poprzez zautomatyzowanie procesu, redukcję kosztów poprzez wyeliminowanie konieczności pobierania próbek i transportu do laboratorium. Docelowy system musi być zintegrowany z systemami wykorzystywanymi w Zakładzie.

Poszukujemy rozwiązania które umożliwi optymalizację pracy układu źródeł OZE w taki sposób aby uzyskać maksymalizację przychodów ze sprzedaży energii elektrycznej. Wykorzystywane w systemie algorytmy powinny uwzględnić takie parametry jak poziom mocy zamówionej, która musi być oddana do sieci energetycznej, ceny energii na towarowej giełdzie energii, oraz muszą uwzględniać predykcję prognozy pogody, która będzie miała wpływ na profil generacji z MEW.